Kanon lektur

LEKTURY KLASA I


1. „Calineczka”(„Dziecię elfów”) - H. Ch. Andersen
2. „Brzechwa dzieciom” - J. Brzechwa
3. „Wiersze dla dzieci”J. - Tuwim
4. „Nie płacz, koziołku” - S. Michałkow
5. „Szewczyk Dratewka” - J. Porazińska
6. „Nasza mama czarodziejka” - J. Papuzińska
7. „Plastusiowy pamiętnik” - M. Kownacka
 

LEKTURY KLASA II

1.„120 przygód Koziołka Matołka”-K. Makuszyński i M.Walentynowicz
2. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” - H. Lofting
3. „ Pięciopsiaczki” - W. Chotomska
4. „Karolcia” – M. Kruger
5. „Zaczarowana zagroda” - A i Cz. Centkiewiczowie
6. „O zajączku Filipie, który ze strachudokonał wielkich czynów” -
    E.  Zubrzycka
7. „Baśnie” (wybrane) - H. Ch. Andersen
8. „Kubuś Puchatek” - A. A. Milne
LEKTURY KLASA III

1. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” - A. A. Milne
2. „Piast Kołodziej” – M. Orłoń
3. „Psie Troski” – T.Justyniarski
4. „Dzieci z Bullerbyn” - A. Lindgren
5. „Cudaczek Wyśmiewaczek” - J. Duszyńska
6. „O czym szumią wierzby” - K. Grahame
7. „O psie, który jeździł koleją” – R. Pisarski
8. „Oto jest Kasia” - M. Jaworczakowa
9. „Lampa Alladyna” - B. Michale

LEKTURY KLASA IV


1. „AKADEMIA PANA KLEKSA” – Jan Brzechwa
2. „KAJKO I KOKOSZ: Szkoła latania” (komiks) – Janusz Christa
3. „MIKOŁAJEK”(wybór opowiadań) – R. Gościnny, J. J. Sempe
4. „OPOWIESCI Z NARNII: Lew, czarownica i stara szafa” – C. S.
    Lewis
5. „TAJEMNICZY OGRÓD” – F. H. Burnett
6. „PINOKIO”– C. Collodi
7. „KRÓL MACIUŚ PIERWSZY” – J. Korczak
8. „BIAŁY MUSTANG” – Sat-Okh
LEKTURY KLASA V

1. „CHŁOPCY Z PLACU BRONI” – F. Molnar
2. „W PUSTYNI I W PUSZCZY” – Henryk Sienkiewicz
3. „PRZYGODY TOMKA SAWYERA” – M. Twain
4. „TAJEMNICZY OGRÓD” – F. H. Burnett
5. „CZARNE STOPY” – S. Szmaglewska
LEKTURY KLASA VI

1. „TEN OBCY” – I. Jurgielewiczowa
2. „BAJKI ROBOTÓW” (wybór) – S. Lem
3. „ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA” – L. M.Montgomery
4. „KATARYNKA”– B. Prus
5. „BAJKI ROBOTÓW” – S. Lem
6. „MARCIN KOZERA” – M. Dąbrowska
LEKTURY KLASA VII

1. „OPOWIEŚĆ WIGILIJNA” – K. Dickens
2. „ZEMSTA” –Aleksander Fredro „DZIADY cz.II”– Adam Mickiewicz
4. „QUO VADIS” – Henryk Sienkiewicz
5. „SYZYFOWE PRACE” – Stefan Żeromski
6. „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY” – Kornel Makuszyński
7. „OSKAR I PANI RÓŻA” – E. E. Schmitt
8. „STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW” – N. H. Kleinbaum
9. „HOBBIT,CZYLI TAM I Z POWROTEM” – J. R. R. Tolkien
LEKTURY KLASA VIII

1. „KAMIENIE NA SZANIEC” – A. Kamiński
2. „MAŁY KSIĄŻĘ” – A. de Sain Exupery
3. „LATARNIK”– H. Sienkiewicz
4. „BALLADYNA”– J. Słowacki
5. „DYWIZJON 303” – A. Fiedler
6. „PAN TADEUSZ” – A. Mickiewicz
7. „SIŁACZKA”- S. Żeromski
Kreator stron internetowych - strona bez programowania