Kanon lektur

LEKTURY KLASA I

1. Bełza W. „Kto ty jesteś”
2. Makuszyński K. „120 przygód Koziołka Matołka” (księga 1)
3. Tuwim J. „Słoń Trąbalski”, „Rzepka”
4. Jaworczakowa M. „Jacek, Wacek i Pankracek” (fragmenty)
5. Kownacka M. „Plastusiowy pamiętnik”  (fragmenty)
6. Januszewska H. „ Kopciuszek”
7. Szelburg-Zarembina E. „Najmilsi” (fragmenty)
8. Brzechwa J. „Brzechwa dzieciom” („Globus”)
9. Grabowski J. „Czarna owieczka”
10. Janczarski Cz. „Jak Wojtek został strażakiem”
11. Porazińska J. „Szewczyk Dratewka”

LEKTURY KLASA II

1. Tuwim J. „Lokomotywa”, „Warzywa”, „Stół”
2. Chotomska W. „Legendy polskie”
3. Milne A. A. „Kubuś Puchatek” (fragmenty)
4. Lofting H. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” (fragmenty)
5. Konopnicka M. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”
6. Grabowski J. „Puc, Bursztyn i goście” (fragmenty)
7. Perrault CH. „Czerwony Kapturek”
8. Kruger M. „Karolcia” (fragmenty)
9. Brzechwa J. „Wiosenne porządki”,
„Na Wyspach Bergamotach”
10. Papuzińska J. „Nasza mama czarodziejka”   (fragmenty)
11. Centkiewiczowie A. i Cz. „Zaczarowana zagroda”
LEKTURY KLASA III

1. Brzechwa J. „Akademia Pana Kleksa”- całość
2. Lindgren A.. „Dzieci z Bullerbyn”- całość
3. Andersen H. Ch. „Baśnie”- wybrane baśnie
4. ks. Jan Twardowski „Patyki i patyczki”-fragmenty
5. Chotomska W. „Legendy polskie”
6. Jaworczakowa M. „Oto jest Kasia”- całość
7. Kownacka M. „Kajtkowe przygody”-fragmenty
8. Pisarski R. „O psie, który jeździł koleją”-całość
9. Centkiewicz Cz. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”- całość
10. Wortman S. „U złotego źródła. Baśnie polskie”- wybrane baśnie
11. Ratajczak J. „Ziarenka maku”- wybrane wiersze

LEKTURY KLASA IV

1. Brzechwa J. „Akademia Pana Kleksa”
2. Collodi C. „Pinokio”
3. Gościnny R. Sempe J. J. „Mikołajek”(wybór opowiadań z dowolnego tomu)
4. Lewis C.S. „Lew, Czarownica i stara szafa”5. Wybór baśni

(np.Andersena H. Ch., Grimmów J.iW.

LEKTURY KLASA V

1. Monar F. „Chłopcy z Tomka Placu Broni”
2. Twain M. „Przygody Sawyera”
3. Sienkiewicz H.. „W pustyni i w puszczy”
4. Burnett F.H. „Tajemniczy ogród”
5. Wybór mitów greckich, legend polskich 
LEKTURY KLASA VI

1. Jurgielewiczowa I. „Ten obcy”
2. Makuszyński K. „Szatan z siódmej klasy”
3. Montgomery L. M. „Ania z Zielonego Wzgórza”
4. Lem S. „Bajki robotów”
Kreator stron internetowych - strona bez programowania