Wydarzenia biblioteczne

WYNIKI CZYTELNICTWA ZA I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019


ROZWIĄZANIE KONKURSU CZYTELNICZEGO 2018/2019
(półrocznego)

„Najlepsza klasa, która wypożyczy i przeczyta najwięcej książek”

KATEGORIA KLAS I-III

                                1. Klasa I F – 249 książek, wych. p. I. ŁUCIUK
      2. Klasa II C - 228 książek wych. p. M. DACEWICZ
3. Klasa I D – 205 książek, wych. p. A. GŁUCH


KATEGORIA KLAS IV-VIII


    1. Klasa VIII A – 437 książek, wych. p. A. MIRONIUK 
2. Klasa VII A – 432 książki, wych. p. A. JUSZCZUK
                      3. Klasa VIII B - 421 książek, wych. p. I. JASIŃSKA-WIELICZUKROZWIĄZANIE KONKURSU CZYTELNICZEGO 2018/2019
(półrocznego)

„Najlepszy czytelnik”


Kategoria klas I – III

1. Santus Daria, kl. I F – 28 książek
    2. Lewicka Natalia, kl. I F – 25 książek
  3. Służalec Maria, kl. I F – 24 książkiKategoria klas IV – VIII

    1. Raczyńska Diana, kl. V D – 58 książek
2. Doluk Michał, kl. IV G – 34 książki
                    3. Klimaszewska Magdalena, kl. IV C – 20 książek


                                                                                                                              Gratulujemy ! 
Spotkanie opłatkowe łączników
z biblioteką szkolną

Dnia 9.01.2019 roku w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów pełniących funkcję łączników z biblioteką szkolną zorganizowane przez p. Marię Łukaszuk, p.Marzenę Chmiel
i p. Urszulę Szafrańską – Daniluk.
Łącznicy z klas II-VIII przygotowali stan czytelnictwa za I półrocze. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym powitaniem i zaśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Następnie każdy łącznik prezentował czytelnictwo swojej klasy i wymieniał 3 najlepszych czytelników. Kolejnym punktem spotkania było podzielenie się opłatkiem i złożenie noworocznych życzeń.Rozdano śpiewniki i w radosnym, świątecznym nastroju odbyło się wspólne śpiewanie kolęd. Nagrodą za uczestnictwo w spotkaniu był słodki poczęstunek.
Zimowe dekoracje w bibliotece

W grudniu nauczyciele bibliotekarze: Maria Łukaszuk, Marzena
Chmiel przygotowali gazetki tematyczne dotyczące zimowej scenerii i Świąt Bożego Narodzenia.
Spotkanie z Mikołajem
  w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 07.12.2018r. p. Maria Łukaszuk i p. Marzena Chmiel zorganizowały wyjazd z uczniami kasy II b wraz z wychowawczynią p. Beatą Żukowską do Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Celem wyjazdu były zajęcia z okazji Mikołajek przeprowadzone przez
pracowników Biblioteki Pedagogicznej.
Uczniowie czynnie uczestniczyli w grach i zabawach rozwiązując zadania, zagadki i rebusy. Nagrodą za aktywny udział w spotkaniu była wizyta Mikołaja z workiem prezentów. Mikołaj czytał dzieciom
książkę o Świętach Bożego Narodzenia w Norwegii, zadawał pytania i na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały ciekawe książeczki do indywidualnego czytania.
Kiermasz książek Taniej Księgarni
z Tuliszkowa
W dniach 21.11-11.12.2018r. w czytelni biblioteki zorganizowany został kiermasz książek Taniej Księgarni z Tuliszkowa.
Książki, które znalazły się na kiermaszu przeznaczone były dla dzieci i młodzieży a także dorosłych. Treść prezentowanych książek dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia i nie tylko.
Za przeprowadzony Kiermasz i współpracę z Tanią Księgarnią
z Tuliszkowa przyznany został rabat w postaci książek w większości
o tematyce świątecznej, które wzbogacą księgozbiór biblioteki:
1. "Opowieści wigilijne".
2. "Wieczór wigilijny".
3. "Opowieści na Boże Narodzenie".
4. "Opowieści i zwierzątkach na Boże Narodzenie".
5. "Kolędy +CD".
6. "Najpiękniejsze polskie kolędy"- (CD).
7. "Bajki klasyczne".
8. "Księga dżungli".
9. "Flecista z Hameln".
10. "Pinokio".
11. "Muzykanci z Bremy".
12. "Przygody Robin Hooda".
13. "Nowe szaty cesarza".
14. "Słowik".
15. "Heidi"
16. "Żona modna".
17. "Straż pożarna".
18. "Pociągi".
19. "Rymowanki wyliczanki".
20. Legendy polskie."Bazyliszek" +CD.
21. Legendy polskie."Książę Popiel" +CD.
22. Najpiękniejsze bajki świata. "Królewna Śnieżka", "O rybaku
    i złotej rybce".
23. Najpiękniejsze bajki świata. "Jaś i Małgosia", "Roszpunka".

                      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział
                                    w Świątecznym Kiermaszu.
                                    Nauczyciele bibliotekarze
100 –lecie Niepodległości Polski

W listopadzie nauczyciele bibliotekarze przygotowali gazetki
upamiętniające 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Spotkanie z Panią Elżbietą Chaberską
i Panem Mirosławem Barczyńskim
w ramach obchodów 100-lecia
Niepodległej Polski.

16 listopada 2018 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z okazji 100-lecia Niepodległej Polski. Na uroczystości gościliśmy Panią Elżbietę Chaberską- bialską aktywistkę, która jako mała dziewczynka przeżyła horror Powstania Warszawskiego oraz Pana Mirosława
Barczyńskiego – kierownika Muzeum Martyrologiczno-Historycznego w Białej Podlaskiej, który opowiedział o odzyskaniu niepodległości na terenach naszego regionu. Wstępem do spotkania była recytacja wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów z klasy I g i VII d. Następnie zaproszone klasy z wraz z wychowawcami odśpiewały pieśń „Marsz Pierwszej Brygady”. Uczniowie i nauczyciele z wielkim
zainteresowaniem i wzruszeniem słuchali prelekcji zaproszonych gości. W podziękowaniu za ciekawą lekcję historii uczestnicy nagrodzili prelegentów wielkimi brawami i bukietami biało-czerwonych kwiatów. Organizatorkami spotkania były panie: Violetta Kołodziejczuk, Maria
Łukaszuk, Marzena Chmiel i Urszula Szafrańska-Daniluk.
Wspomnienie o Janie Pawle II

16 października to w historii Polski ważny dzień. Tego dnia 1978 roku krakowski kardynał Karol Wojtyła został ogłoszony
papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. Mija właśnie 40 lat od tego momentu. Jan Paweł II był jednym z najdłużej urzędujących papieży i często nazywany „Papieżem pielgrzymem”, ze względu na swoje liczne podróże do różnych krajów, w tym również do Polski.
O Karolu Wojtyle – Janie Pawle II napisano wiele książek i wykonano olbrzymią liczbę zdjęć. Panie z biblioteki: Urszula Szafrańska-Daniluk, Maria Łukaszuk i Marzena Chmiel zorganizowały wystawę, na  której znalazła się duża część tych publikacji.
Nauczyciele bibliotekarze chcąc upamiętnić tę ważną datę - 16 października zaprosili uczniów na wystawę książek zorganizowaną na holu przed portretem Jana Pawła II. Przygotowali również gazetki przybliżające postać Papieża Polaka i Jego słynne słowa, z których młodzież powinna wiele nauczyć się.
Następnie młodzież została zaproszona na krótki film o Janie Pawle II "Człowiek, który zmienił historię". Wszyscy mogli również obejrzeć wystawę prac "Jan Paweł II w oczach dziecka". Prace wykonały dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, pod kierunkiem p.Karoliny Pieńkowskiej i p. Katarzyny Batyckiej.
Zapraszamy i zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do wypożyczania bogatej literatury zgromadzonej w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 6.


Spotkanie autorskie
z Przemysławem Wechterowiczem

Dnia 19 września 2018 roku nauczyciele bibliotekarze zorganizowali wyjście do biblioteki „Barwna” na spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem „Sekrety Wielkiego Mistrza”.
Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy II B wraz z wychowawczynią p. Beatą Żukowską w której to klasie realizowany jest przez p. Marzenę Chmiel i Marię Łukaszuk autorski program z edukacji czytelniczej i medialnej.
Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie angażowały się w zadania stawiane przez prowadzącego. Miały świetną okazję do ujawnienia swoich marzeń i wczucia się w rolę prezentowanych bohaterów książek. Obejrzały wystawę wszystkich napisanych i wydanych książek Przemysława Wechterowicza, a najpiękniejsze według własnego uznania mogły zakupić. W radosnych nastrojach wróciły do domu.
Narodowe Czytanie „Przedwiośnia"
w mieście Biała Podlaska 

Dnia 8 września 2018 r. w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej odbyło się czytanie fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W tym wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy miasta. Honorowy Patronat nad VII edycją Narodowego Czytania sprawował Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk. Wydarzenie to wpisuje się w cykl działań podjętych w celu uczczenia 100 - rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nauczyciele bibliotekarze : Marzena Chmiel, Maria Łukaszuk, Urszula Szafrańska-Daniluk wraz z uczniami wysłuchali czytanych fragmentów „Przedwiośnia”. Akcja służyła promocji czytelnictwa,integracji młodzieży i mieszkańców.

Narodowe czytanie„Przedwiośnia”
Stefana Żeromskiego

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Zapoczątkowana została w 2012 roku odczytaniem fragmentów „Pana Tadeusza”. W kolejnych latach czytano „Dzieła” Fredry, „Trylogię”, „Lalkę”, „Quo vadis” i „Wesele”. W tym roku – Roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości czytamy „Przedwiośnie”.
Jest to powieść napisana w 1924 roku przez Stefana Żeromskiego.
Organizacją przedsięwzięcia zajęli się nauczyciele bibliotekarze:
Maria Łukaszuk, Urszula Szafrańska – Daniluk, Marzena Chmiel
przygotowując gazetkę o Stefanie Żeromskim i wystawę książek dostępnych w bibliotece szkolnej. 7 września w naszej szkole fragment „Przedwiośnia” został odczytany przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Białej Podlaskiej: p. Daniela Dorosza, p. Bernadetę Mikołajczak, p. Bogusławę Sweklej i p. Magdalenę Wiśniewską.
Bibliotekę Pedagogiczną reprezentowała p. Krystyna Orluk, Miejską Bibliotekę Publiczną – Filia nr 3 p. Norbert Wachowiec, Bibliotekę Barwną p. Monika Nowak, świetlicę szkolną p. Beata Drwięga nauczycieli języka polskiego p. Mirosława Konkol-Odoszewska - oraz uczniów - Witold Nowaszczuk z klasy III d gimnazjum.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2018/2019
nauczyciele bibliotekarze przygotowali gazetkę tematyczną zachęcającą do czytania: „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”- Aleksander Puszkin.

Zaopatrzenie uczniów w podręczniki szkolne
w roku szkolnym 2018/2019

Nauczyciele bibliotekarze rozpoczęli pracę związaną z zaopatrzeniem uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych w podręczniki od 20 sierpnia 2018 roku. W naszej szkole w tym roku szkolnym utworzone zostały następujące oddziały:
Klasy „0” – 3 oddziały
Klasy I – 7 oddziałów
Klasy II – 6 oddziałów
Klasy III – 2 oddziały
Klasy IV – 8 oddziałów
Klasy V – 9 oddziałów
Klasy VI – 5 oddziałów
Klasy VII – 5 oddziałów
Klasy VIII – 4 oddziały
Klasy III gimnazjum – 5 oddziałów
Nowa reforma szkolnictwa sprawiła, że w tym roku szkolnym w nowe podręczniki zostały wyposażone następujące klasy: drugie, trzecie, piąte i ósme. Pozostałe klasy wraz z oddziałami gimnazjalnymi zostały doposażone. W pierwszym tygodniu września wszyscy uczniowie zostali zaopatrzeni w materiały ćwiczeniowe, natomiast podręczniki wypożyczane były sukcesywnie po opracowaniu. 
Rok Szkolny 2018/2019
Festyn szkolny na obiektach sportowych

Dnia 9 czerwca 2018 roku na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 9 odbył się festyn przeznaczony dla dzieci, rodziców i całego środowiska lokalnego.
Nauczyciele bibliotekarze wzięli w nim aktywny udział przygotowując kiermasz książek Taniej Księgarni z Tuliszkowa.
Wystawa kronik na 30-lecie szkoły
Nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawę kronik szkolnych z których zainteresowani mogli zapoznać się z historią szkoły zawartą na kartach i zdjęciach w kronikach.
W dniach od 10 maja 2018 r. do 7 czerwca 2018r. w czytelni biblioteki szkolnej trwa kiermasz książek z Taniej Księgarni z Tuliszkowa. Dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele mają okazję zakupić atrakcyjne książki swoim pociechom po bardzo niskich cenach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kiermasz. 
W związku z nadejściem kalendarzowej wiosny w bibliotece szkolnej p. Maria Łukaszuk przygotowała gazetkę okolicznościową "Kochamy wiosnę" oraz przygotowała wiosenne kwiaty i motyle na okna, które tworzą radosny nastrój w bibliotece szkolnej i pomagają mile spędzić czas w trakcie obcowania z książkami.
W bibliotece szkolnej SP 9 przygotowana jest oferta książek przeznaczonych na nagrody na koniec roku szkolnego dla uczniów:
SP 9 i Gimnazjum. Wychowawcy i organizatorzy konkursów oraz inni opiekunowie organizacji szkolnych, którzy przewidują nagrody na koniec roku szkolnego proszeni są o zgłoszenie się do biblioteki w celu wyboru książek nagrodowych do dn.20.04.2018r.
DZIEŃ  OTWARTY  SZKOŁY

W dniu 7 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Biblioteka szkolna przygotowała atrakcje dla przyszłych uczniów. Nauczyciele bibliotekarze prezentowali czytelnię biblioteki szkolnej w wiosennej scenerii. Przyszli pierwszoklasiści mieli okazję zaprzyjaźnić się ze Świnką Peppą oraz pokolorować przygotowane obrazki z wybranymi postaciami z bajek i baśni. Rodzice i dzieci chętnie zwiedzali pomieszczenia biblioteczne. 
UROCZYSTE   PASOWANIE   NA  CZYTELNIKA UCZNIÓW   KLAS  PIERWSZYCH

Dnia 1 marca 2018 roku w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.Były to zajęcia otwarte dla chętnych nauczycieli wychowawców, stażystów, praktykantów itp. Uczennice z klasy VIc pod kierunkiem p. Marii Łukaszuk przedstawiły,  pierwszoklasistom (Ia, Ib, Ic, Id, Ie, If) program artystyczny, przeprowadziły egzamin z wiedzy o bohaterach książkowych poznanych w dzieciństwie, a królowa książka po złożeniu uroczystego ślubowania pasowała wszystkich uczniów z wyżej wymienionych klas pierwszych na prawdziwych czytelników biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej.Książka-"królowa" przedstawiła swoje prośby a dzieci obiecały szanować książki, które będą czytały w przyszłości. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomiki pasowania na czytelnika, zakładki do książek, prośby książki i zestaw obowiązkowych lektur do przeczytania w klasie pierwszej. Obecna na uroczystości wicedyrektor p.Bernardeta Mikołajczak podziękowała starszym koleżankom za piękny, aktorski występ a pierwszoklasistów zachęciła do odwiedzania biblioteki i czytania książek. Na koniec wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcie.Z otwartych zajęć skorzystało 10 nauczycieli.
Szkolenie nauczycieli bibliotekarzy
 „Wartości w literaturze”

13 lutego 2018 roku nauczyciele bibliotekarze wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej i Barwną Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży.
O wartości w literaturze dla dzieci mówiła p. Wiesława Jędrzejczyk, Redaktor Naczelna Wydawnictwa Literatura. W prezentacji multimedialnej uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z najnowszą ofertę Wydawnictwa.
Zainteresowani mogli obejrzeć i zakupić interesujące ich książki. Pani Jadwiga Małek z Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci  i Młodzieży mówiła o wartościach literackich w literaturze fantastycznej dla młodzieży.
Na zakończenie spotkania uczestnicy wzięli udział w quizie „Barwna literatura na wesoło z Kahoot!” i wykonali serduszka z okazji zbliżających się Walentynek.
Rewizyta uczestników Terapii Zajęciowej
z ELREMETU
w bibliotece szkolnej


W dniu 9.01.2018 roku osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami na zaproszenie p. Marzeny Chmiel i p. Marii Łukaszuk przybyli z
rewizytą do biblioteki szkolnej.Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem biblioteki,oglądaniem regałów z książkami oraz zaplecza i prezentacją elektronicznego wypożyczania książek czytelnikom.
Uczestnicy zostali zaproszeni do stołu i wspólnego zaśpiewania kolęd prezentowanych na dużym ekranie za pomocą rzutnika multimedialnego
Następnie rozdano książki Marii Kownackiej i zaproszono do wysłuchania opowiadania „Kukuryku na ręczniku”. Słuchacze wyciągnęli poprawne wnioski dotyczące higieny osobistej i obiecali zastosować w życiu codziennym. Przerywnikiem zajęć była piękna zabawa ruchowa pt. „Moja okrągła buzia”. Kolejnym punktem było zwiedzanie drugiego pomieszczenia bibliotecznego w części gimnazjalnej. Pani Urszula Szafrańska-Daniluk zapoznała z działalnością i funkcjonowaniem biblioteki dla starszych uczniów. Goście wrócili do biblioteki szkoły podstawowej i odbył się poczęstunek. Na koniec podsumowaliśmy wspólne spotkanie i powtórzyliśmy wnioski. Wszyscy otrzymali
upominki i zaproszeni zostali do wspólnego zdjęcia. Rozpoczęta współpraca będzie kontynuowana.

Spotkanie opłatkowe łączników
z biblioteką szkolną

W dniu 4.01.2018 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie opłatkowe łączników z biblioteką szkolną zorganizowane przez p. Marią Łukaszuk i p. Marzenę Chmiel.
Zaproszeni łącznicy z klas II-VI przygotowali stan czytelnictwa za I półrocze. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym powitaniem. Następnie każdy prezentował czytelnictwo swojej klasy i wymieniał najlepszych czytelników. Prowadząca p. Maria Łukaszuk przedstawiła 10 najlepszych czytelników szkoły.Wszystkich nagrodzono wielkimi brawami. Dalej nastąpiło uroczyste podzielenie się opłatkiem i złożenie noworocznych życzeń. Rozdano śpiewniki i w radosnym nastroju wspólnego kolędowania zakończono spotkanie opłatkowe. Przy wyjściu z biblioteki p. Marzena Chmiel poczęstowała wszystkich uczestników słodkościami.

Kiermasz książek Taniej Księgarni
z Tuliszkowa


W dniach 04-15.12.2017r. w czytelni biblioteki prezentowany był kiermasz książek Taniej Księgarni z Tuliszkowa. Książki, które znalazły się na kiermaszu przeznaczone były dla dzieci i młodzieży a także dorosłych. Treść prezentowanych książek dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia.
Za przeprowadzony Kiermasz i współpracę z Tanią Księgarnią
z Tuliszkowa przyznany zostanie rabat za który zakupione zostaną nowe lektury związane z Reformą Oświaty i Nową Podstawą Programową. 
Zimowe Dekoracje w Bibliotece

W związku z nadejściem zimy i zbliżających się Świąt Bożego
Narodzenia w bibliotece szkolnej przygotowane zostały gazetki
tematyczne.Dekoracje przygotowały panie pracujące w bibliotece. 


I zjazd Bibliotekarzy Bialskiego Oddziału SBP „Łączy nas nie tylko książka”
z okazji 100 – lecia
Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

W dniu 29 listopada 2017 roku w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja bibliotekarzy wszystkich typów bibliotek w której uczestniczyli nauczyciele biblitekarze ze Szkoły Podstawowej nr 9. Program zawierał następujące tematy:
- Światowy Kongres Biblioteki IFLA 2017 Wrocław
- Co kryje #?
- Zainspiruj się … Hiszpanią! Biblioteki Hiszpanii jako centra
  informacyjne i multimedialne
- Biblioteki Cyfrowe na przykładzie BBC
- Bibliotekarz badaczem i odkrywcą
- Programowanie w bibliotece – czemu nie?!
- Nośniki informacji wobec zmian preferencji komunikacyjnych
  współczesnych czytelników
- Ta sama a jednak inna – Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej

Na koniec wszyscy uczestnicy zjazdu zaproszeni zostali do zwiedzenia bardzo nowocześnie urządzonej Biblioteki Akademickiej PSW. Każdy uczestnik konferencji marzy o takim wyposażeniu swojej biblioteki (miejsca pracy). 

Klasa I B w Miejskiej Bibliotece

W dniu 20 listopada 2017 roku uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią p. Beatą Żukowską i nauczycielami bibliotekarzami
p. Marią Łukaszuk i p. Marzeną Chmiel odwiedzili Bibliotekę Miejską – Filia nr 3 w Białej Podlaskiej.
Dzieci wzięły udział w zajęciach „Mały patriota”. Spotkanie poświęcone było kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci aktywnie włączały się w tematykę zajęć i chętnie recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Zajęcia realizowane były w ramach programu edukacji czytelniczej i medialnej „Odkryjmy Świat Wartości”.


Archiwum biblioteczne

Reforma oświaty przyczyniła się do konieczności pozyskania pomieszczenia przeznaczonego na archiwum biblioteczne sala 059 (piwnica), które znajduje się przy drugim punkcie bibliotecznym przeznaczonym dla klas gimnazjalnych i najstarszych klas Szkoły Podstawowej.
Nieaktualne podręczniki z poprzedniego okresu edukacyjnego z klas I, II i IV zostały wcześniej przygotowane do wywiezienia (policzone,
wciągnięte do protokołu) i przetransportowane do archiwum bibliotecznego.


Święto Odzyskania Niepodległości

      Z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości nauczyciele
bibliotekarze wykonali gazetkę tematyczną upamiętniającą to wydarzenie.
Kanon lektur
W związku z reformą oświaty zmieniony został kanon lektur do ośmioletniej szkoły podstawowej. W bibliotece szkolnej p. Marzena
Chmiel przygotowała gazetkę informacyjną z nowym zestawem lektur do poszczególnych klas. 

Zmiana wystroju biblioteki

W II połowie października po wyposażeniu uczniów w podręczniki i materiały ćwiczeniowe i edukacyjne nauczyciele bibliotekarze podjęli decyzję o przemeblowaniu pomieszczeń bibliotecznych.
W związku z funkcjonowaniem dziennika elektronicznego w oddziałach gimnazjalnych, biblioteczne komputery zostały zagospodarowane w
klasopracowniach klas II i III gimnazjalnych. Przyczyniło się to do możliwości innego ustawienia mebli w bibliotece. Przesunięte zostały regały wystawowe, połączone biurka komputerowe oraz powiększony kącik wolnego dostępu do książek. Zmodyfikowane zostało również pomieszczenie służące do opracowywania zbiorów bibliotecznych.
Nowy wystrój biblioteczny sprzyja większemu komfortowi korzystania z księgozbioru przez użytkowników biblioteki.

Spotkanie z uczestnikami terapii
zajęciowej

W dniu 25.10.2017 roku na zaproszenie p. Anny Kozieradzkiej – nauczyciela doradcy zawodowego, panie: Marzena Chmiel i Maria
Łukaszuk przeprowadziły zajęcia biblioteczne dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Elremet” w Białej Podlaskiej. Tematem zajęć było: Poznanie zawodu nauczyciela bibliotekarza.
Spotkanie rozpoczęłyśmy od przedstawienia się i ukazania etapów edukacyjnych w celu zdobycia zawodu nauczyciela bibliotekarza. Następnie wspólnie z uczestnikami szukaliśmy odpowiedzi na pytania:
-Czym zajmuje się bibliotekarz?
-Jakie są rodzaje książek w bibliotece?
-Jakie są rodzaje bibliotek?
-Czy warto czytać książki?
Uczestnicy chętnie i aktywnie odpowiadali na postawione pytania i dochodzili do bardzo ważnych wniosków np. jak bardzo ważne jest czytanie książek?
Podsumowując spotkanie odczytany został wiersz pt.„Książki i my” zachęcający do odwiedzania bibliotek, wypożyczania książek i czytania.
Wszyscy uczestnicy za aktywny udział otrzymali na pamiątkę zakładki i
plany zajęć. Spotkanie upłynęło w miłej i życzliwej atmosferze, a uczestnicy wyrazili chęć odwiedzenia biblioteki szkolnej w Zespole Szkół.
Święto Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela w bibliotece szkolnej przygotowana została gazetka z wierszem okolicznościowym.

Jesień w bibliotece

W trosce o wystrój pomieszczeń bibliotecznych p. Marzena Chmiel i p. Maria Łukaszuk wykonały gazetkę o tematyce jesiennej.
Narodowe czytanie

W dniu 2.09.2017r. uczniowie pod opieką p. Urszuli Szafrańskiej-Daniluk i p. Marii Łukaszuk spotkali się w Parku Radziwiłłowskim
podczas Narodowego Czytania.
W tym roku wybraną lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Przedsięwzięcie miało bardzo ciekawą oprawę
i wszystkim podobało się.
Na potwierdzenie udziału w Narodowym Czytaniu biblioteczne egzemplarze „Wesela” otrzymały pamiątkowe pieczęcie. Do spotkania w przyszłym roku! 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018
nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystrój w postaci następujących gazetek:
Prace związane z wyposażeniem uczniów
w podręczniki w roku szkolnym 2017/2018

W związku z reformą systemu oświaty i wygaszaniem Gimnazjum Szkoła Podstawowa nr 9 stała się Zespołem Szkół w Białej Podlaskiej. Obecnie w Zespole Szkół uczy się 1485 uczniów w 58 oddziałach. Zatrudnionych jest 124 nauczycieli.
Reforma zmieniła system funkcjonowania bibliotek, które stały się jedną biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół. W naszej szkole w nowe podręczniki wyposażone zostały następujące klasy:
I – 6 oddziałów,
II – 2 oddziały,
IV – 9 oddziałów,
VI – 5 oddziałów i
VII – 4 oddziały.
Nauczyciele bibliotekarze, aby sprostać zadaniom i wyposażyć uczniów z w/w klas rozpoczęli pracę 21 sierpnia 2017r. Ten rok szkolny był wyjątkowy pod względem ilości nowych podręczników (około 6tys.) + materiały ćwiczeniowe i edukacyjne (około 3 tys.). Po opracowaniu
technicznym i formalnym rozpoczęłyśmy 28 sierpnia wypożyczanie podręczników i wydawanie materiałów ćwiczeniowych wychowawcom klas I-III. Sukcesywnie w miarę otrzymywania od wydawnictw paczek z
podręcznikami rozpakowywałyśmy i opracowywałyśmy oraz wypożyczałyśmy podręczniki do klas IV-VII.
Rok Szkolny 2017/2018
WYCIECZKA  AKTYWU  BIBLIOTECZNEGO
 DO  BIBLIOTEKI  PEDAGOGICZNEJ

W dniu 24.05.2017roku aktyw biblioteczny z naszej biblioteki szkolnej pod opieką p. Marii Łukaszuk wybrał się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci zwiedziły piękną wystawę "Astrid Lindgren barwy świata dzieciństwa" zaprezentowaną przez jedną z pań bibliotekarek i poznały niezwykły życiorys autorki wielu bardzo ciekawych i znanych książek dzieciom.Zapoznani zostali z jej najciekawszymi książkami i poznali głównych bohaterów.Swoją wiedzę z przeczytanych książek dzieci miały okazję zaprezentować w grach i zabawach zorganizowanych w bibliotece. Odbył się także konkurs rysowania portertu bohaterki Pipi na tablicy interaktywnej.Dzieci pełni wrażeń i wiedzy wróciły do szkoły.   
OFERTA  NAGRODOWA  2016-2017
W dniach od 15.05-26.05.2017 roku w czytelni biblioteki szkolnej prezentowana jest oferta nagrodowa z Taniej Księgarni z Tuliszkowa przygotowana przez p. Marię Łukaszuk. Nauczyciele wychowawcy mają okazję wybrać i zamówić nagrody książkowe na koniec roku szkolnego za wysokie wyniki w nauce oraz dla zwycięzców konkursów.
Zapraszam wszystkich nauczycieli z wychowankami do wybierania i zamawiania ciekawych książek.
Z okazji zbliżającego się Dnia Matki p. Maria Łukaszuk przygotowała w bibliotece szkolnej gazetkę tematyczną przypominającą dzieciom o bardzo ważnym święcie wszystkich mam.
Dzień dobry, Panie Andersenie !
W dniu 27 kwietnia 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie w związku z Międzynarodowym Dniem Książki Dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia dla upamiętnienia dnia urodzin Hansa Christiana Andersena.Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy IVc pod kierunkiem p. Marzenny Wachowiec. Opowiedzieli oni o życiu i twórczości duńskiego
baśniopisarza, przeczytali pięknie dwie baśnie,,Stokrotka” i
,,Księżniczka na ziarnku grochu”.Celem uroczystości było rozbudzanie zainteresowań twórczością Andersena, oraz kształcenie umiejętności uważnego słuchania baśni.Udział w uroczystości wzięli uczniowie z
klasy IIe, IIf, IIg, IIh, IIi, IVb, IVc, VIc, Va i Vc. Mieliśmy
zaszczyt gościć wicedyrektor szkoły p. Bernardettę Mikołajczak, która zachęciła do czytania książek i podziękowała za przygotowanie spotkania.
Konkurs czytelniczy klas IV-VI
"Czy uważnie przeczytałeś lektury ?"
W dniach 26-27 kwietnia 2017 roku w stołówce szkolnej odbył się konkurs czytelniczy przeznaczony dla klas IV, V i VI  "Czy uważnie przeczytałeś lektury? przygotowany i przeprowadzony przez p. Marię Łukaszuk. Udział w konkursie wzięło 93 chętnych uczniów. Testy zawierały bardzo szczegółowe pytania otwarte i zamknięte. Wyłoniono najlepszych, uważnych czytelników, którzy uzyskali największą ilość punktów. Oto wyniki. Uczniowie niżej wymienieni otrzymają celujące oceny za wiedzę i nagrody książkowe.
                                                      Gratuluję !  

WYNIKI
KONKURSU
„Czy uważnie przeczytałeś lektury?
Klasa IV
 – „Lew, czarownica i stara szafa”


I miejsce
Santus Stanisław – IVB – 40pkt
II miejsce
Kopania Julia – IVC – 39pkt
III miejsceGałabuda Aleksandra – IVC – 38pkt
III miejsce Mańko Kamila – IVC – 38pkt

Klasa V
– „W pustyni i w puszczy”

I miejsce – Sobolewski Jakub – VB – 25pkt
II miejsce – Charłampowicz Aleksandra – VD – 22,5pkt
III miejsce – Rabczuk Weronika – VA – 22pkt
III miejsce – Kondraciuk Olga – VB – 22pkt

Klasa VI
 – „Szatan z siódmej klasy”

I miejsce – Szucka Wiktoria – VIC – 41pkt
II miejsce – Pawłowska Aleksandra – VIA– 40pkt
III miejsce – Hodun Filip – VIA – 37pkt
III miejsce – Niewęgłowska Karolina – VIC – 37pkt                       
                                                                      Gratuluję !  Maria Łukaszuk
BIBLIOTEKA SZKOLNA
OGŁASZA
 KONKURS
„Czy uważnie przeczytałeś lektury?”
dla chętnych uczniów z klas: IV, V i VI.

Chętni uczniowie, którzy uważnie przeczytali niżej wymienione lektury zgłoszą swoje uczestnictwo w konkursie do nauczycieli polonistów do dn. 12.04.2017r.(piątek).
 Klasy IV
· Opowieści z Narnii – „Lew, czarownica i stara szafa”
Klasy V
· „W pustyni i w puszczy”
Klasy VI
· „Szatan z siódmej klasy”


Konkurs odbędzie się w stołówce szkolnej o godz. 800
dn. 25.04.2017r.(wtorek) klasy IV-V
dn.26.04.2017r.(środa) klasy VI

                                                                                                Zapraszm do udziału
                                                                                                nauczyciel bibliotekarz
                                                                                                      Maria Łukaszuk
 

Dzień otwarty szkoły

W dniu 29 lutego 2017 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Pani Maria Łukaszuk przygotowała gazetkę i wystawkę książek zakuponych z programu Książki Naszych Marzeń.
Uczennice Weronika Lemieszek i Malwina Czemierowska prezentowały nowości na holu górnym szkoły rodzicom i dzieciom odwiedzającym naszą szkołę.
W bibliotece szkolnej panie pracujące zaprezentowały sprzęt multimedialny. Zapraszały dzieci do obejrzenia bajki na dużym ekranie, skorzystania z komputerów oraz pokolorowania wybranych przez siebie postaci z bajek.
Na koniec miłej wizyty wszystkie dzieci zostały zaproszone do zapisania się do pierwszej klasy lub oddziału przedszkolnego i od 1 września 2017 roku zostania uczniem naszej szkoły.
Nadejście wiosny

W związku z nadejściem kalendarzowej wiosny p. Maria Łukaszuk
z uczennicami z aktywu bibliotecznego przygotowała wiosenny wystrój biblioteki oraz gazetkę "Wiosna" i wystawkę książek do tej tematyki.
SPOTKANIE  AUTORSKIE
Z  PANIĄ  IZABELĄ  BURDA-MARKIEWICZ

W dniu 14.03.2017 roku na górnym holu szkoły miało miejsce spotkanie autorskie z p. Izabelą Burda-Markiewicz zorganizowane przez p. Marię Łukaszuk.
Zaproszeni uczniowie z klas 0A, 0B, 0C i IA wraz z wychowawcami uczestniczyli w niezwykłej lekcji poprowadzonej przez autorkę książki "Poziomkowy świat". Pani Izabela zaprezentowała dzieciom w graficzny sposób etapy powstania książki. Uczniowie czynnie brały udział w zajęciach słuchając fragmentów książki czytanych przez autorkę. Zaprzyjaźniły się również z główną bohaterką Ruzią, którą pani Izabela przyniosła ze sobą.
Na koniec spotkania każdy chętny uczeń mógł zakupić prezentowaną książkę z imienną dedykacją napisaną przez autorkę. Na pamiątkę spotkania pani Izabela Burda-Markiewicz przekazała w darze z dedykacją do biblioteki szkolnej "Poziomkowy świat" do czytania wszystkim uczniom naszej szkoły.
Organizatorka spotkania p. Maria Łukaszuk podziękowała autorce za miłe i owocne spotkanie. 
UROCZYSTE  PASOWANIE  NA  CZYTELNIKA  UCZNIÓW  KLAS  PIERWSZYCH

Dnia 23 lutego 2017 roku w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczennice z klas Vc i VIc pod kierunkiem p. Marii Łukaszuk wprowadziły pierwszoklasistów (Ia i Ib) w Zaczarowany Bajek Świat. Uczniowie poznali głównych bohaterów z bajek oraz sprawdzili wiedzę poznanych bajek w dzieciństwie. Królowa książka swoje prośby a dzieci obiecały szanować książki, które będą czytały w przyszłości. Wszyscy uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie a królowa książka pasowała każdego ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomiki pasowania na czytelnika, zakładki do książek, prośby książki i spis proponowanych książek do przeczytania w klasie pierwszej. Obecna na uroczystości wicedyrektor  p. Bernardeta Mikołajczak podziękowała starszym koleżankom za przygotowanie a pierwszoklasistów zachęciła do czytania książek. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.
Spotkanie opłatkowe z łącznikami
z biblioteką szkolną
podsumowujące
czytelnictwo

za I semestr roku szkolnego 2016/2017

W dniu 9.01.2017 roku w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe z łącznikami z biblioteką szkolną zorganizowane przez p. Marię Łukaszuk.Na wstępie było wspólne kolędowanie,życzenia i wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem.Potem każdy łącznik zaprezentował swoją klasę, wychowawcę i stan czytelnictwa za I semestr roku szkolnego 2016/2017.Łącznicy przedstawili korzyści płynące z czytania książek i próbowali przekonywać się nawzajem "Dlaczego warto czytać książki?".
Uczniowie obejrzęli prezentację przygotowaną przez p. Marią Łukaszuk przedstawiającą korzyści z obcowania z książką.Na zakończenie tej niecodziennej lekcji aktyw biblioteczny poczęstował wszystkich uczestników cukierkami a pani wicedyrektor Bernardeta Mikołajczak obecna na spotkaniu podziękowała wszystkim uczestnikom za dotychczasową pracę i zachęciła do bardziej owocnego czytania książek w drugim semestrze. 
Rok 2017 rokiem Józefa Piłsudskiego
W związku z tym, że Nowy 2017 rok został ogłoszony rokiem Józefa Piłsudskiego p. Maria Łukaszuk wykonała napis, dekorację, zdjęcie i przygotowała wystawkę książek o Józefie Piłsudskim.
Gazetkę i wystawkę książek o tematyce zimowej "W krainie Królowej Śniegu” wykonała p. Marzenna Wachowiec.
Ilustracje do baśni pt."Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena, które zostały umieszczone na gazetce wykonali uczniowie podczas zajęć bibliotecznych.
Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.
Z tej okazji, w dniu 9 grudnia, w czasie trwających Dni Zespołu Humanistycznego w bibliotece szkolnej odbył się montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów z klasy Ve pod kierunkiem p. Marzenny Wachowiec.Udział w spotkaniu wzięli uczniowie z klas IV, V, i VI z nauczycielami języka polskiego.
Przekazane treści z pewnością zostaną wykorzystane podczas lekcji, przyczynią się do popularyzacji twórczości Wielkiego Polaka oraz idei zawartych w Jego książkach - przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości.
Wycieczka łączników z biblioteką szkolną
do BIBLIOTEKI  PEDAGOGICZNEJ
W dniu 23 listopada 2016 roku z inicjatywy pani Marii Łukaszuk odbyła się wycieczka łączników z biblioteką szkolną do Biblioteki Pedagogicznej w celu zwiedzenia wystawy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Dzieci miały okazję zobaczyć dzieła poety w obrazach oraz uczestniczyły w pięknej lekcji bibliotecznej "Sienkiewicz podróżuje po Afryce". Poznały motywy H. Sienkiewicza do napisania powieści
 "W pustyni i w puszczy". Zwiedziły także całą bibliotekę, ale najbardziej zafascynowały się podziemiami i nowoczesnymi regałami przesuwnymi (ściany przesuwne ze zbiorami).Chciałyby, aby takie znalazły się także w naszej bibliotece.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke
W dniu 16.11.2016 roku w Bibliotece "BARWNA" w Białej Podlaskiej chętni uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Marii Łukaszuk i rodziców wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Grzegorzem Kasdepke.Autor zaprezentował serię swoich książek i przedstawił niektórych bohaterów zaprzyjazniając z nimi dzieci. Zdobył zaufanie dzieci i w sposób dynamiczny i żartobliwy poprowadził to spotkanie zachęcając do czynnego uczestniczenia i wypowiadania się.Na podsumowanie tego spotkania uczniowie otrzymywali specjalną dedykację w zakupionej książce.
Kiermasz książek
TULISZKÓW

Od dnia 2.11.2016 roku w czytelni biblioteki szkolnej eksponowane
są bardzo ciekawe książki przeznaczone dla dzieci, młodzieży, rodziców  i nauczycieli.
Oferta zawiera książki o różnorodnej tematyce. Serdecznie
zapraszam dzieci, nauczycieli, rodziców i wszystkich zainteresowanych do czytelni biblioteki szkolnej jak również wyjdziemy na hol do rodziców przed zebraniami z rodzicami.
Lekcja biblioteczna
"Sienkiewicz podróżuje po Afryce"
W dniu 27.10.2016 roku odbyła się lekcja biblioteczna w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej dla klasy Vd zorganizowana przez
p. Marię Łukaszuk we współpracy z p. Beatą Chudek. Temat lekcji brzmiał: "Sienkiewicz podróżuje po Afryce". Dzieci także zwiedzały wystawę poświęconą H. Sienkiewiczowi.
Wycieczka do Woli Okrzejskiej w związku
z rokiem Henryka Sienkiewicza
W dniu 25 10.2016 roku klasy Vd i Va pojechała na zorganizowaną przez p. Beatę Chudek i p. Alinę Juszczuk we współpracy z p. Marią Łukaszuk wycieczkę do Woli Okrzejskiej - miejsca urodzenia Henryka Sienkiewicza. Uczniowie zwiedzili kościół, gdzie był ochrzczony mały Henryk - 7maja 1846 roku i otrzymał imiona:Henryk, Adam, Aleksander, Pius.Odwiedzili cmentarz na którym pochowana jest matka H. Sienkiewicza- Stefania z Cieciszowskich Sienkiewiczowa(1814-1873). Odwiedzili kopiec - pomnik Henryka Sienkiewicza  w Okrzei zbudowany- usypany siłami miejscowych i sąsiednich szkół, organizacji i ludzi dobrej woli. W 1966 roku oficjalnie otwarto Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej w Jego rodzinnym domu po dokonaniu renowacji. Istnieje ono do dziś, gdzie własnie uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć najcenniejsze okazy pisarza i poczuć klimat tego miejsca, gdzie noblista tworzył swoje największe dzieła jak: "W pustyni i w puszczy", "Quo vadis", "Krzyżacy", "Pan Wołodyjowski", "Potop", wiele nowel: "latarnik", "Janko muzykant" itp...Sienkiewicz Nagrodę Nobla otrzymał za całokształt twórczości-"za wyjątkowe zasługi epickie".W muzeum dzieci uczestniczyły w pięknej lekcji biograficznej poprowadzonej przez p. Annę Cybulską - współautorkę książki "Rodzinne strony Henryka Sienkiewicza". Na koniec pobytu w Woli Okrzejskiej dzieci kupiły pamiątki, opieczęntowane pamiątkowe książki oraz własnoręcznie wybite pieniążki. Pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do domów.
Kiermasz książek
w bibliotece szkolnej

Od dnia 5.10.2016 roku w czytelni biblioteki
szkolnej eksponowane są bardzo ciekawe książki przeznaczone dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
Oferta zawiera książki o różnorodnej tematyce i każdy miłośnik literatury znajdzie z pewnością coś dla siebie.
Serdecznie zapraszam dzieci, nauczycieli, rodziców i wszystkich
zainteresowanych do odwiedzania czytelni i kupowania oraz zamawiania wybranych książek.
                                                  Maria Łukaszuk
Po podsumowaniu kiermaszu biblioteka nasza za pozyskany rabat od sprzedaży książek pozyskała następujące pozycje książkowe:
1."Jestem bezpieczny"
2."Koty"
3."Psy"
4."Polska. Elementarz dla dzieci"
5."Dbam o zdrowie"
Klasa Vd wraz z wychowawczynią p. Beatą Chudek zakupiła na kiermaszu i przekazała do biblioteki szkolnej w darze następujące książki:
1."Lessie wróć !"
2."Kacper i piraci"
3."Pierwsza pomoc. Poradnik dla dzieci"
4."Sport. Przewodnik po dyscyplinach"
5."Polska. Najpiękniejsze miejsca"
Dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom za dokonanie zakupów książek na naszym kiermaszu a szczególnie serdecznie dziękuję klasie VId za przekazany dar cennych książek, z których skorzysta wielu uczniów.
                            Maria Łukaszuk -nauczyciel bibliotekarz
Jesienny wystrój w bibliotece szkolnej

Kolorowa złota jesień zagościła w bibliotece szkolnej. Pani Maria Łukaszuk wraz z dziećmi przystroiła czytelnię w piękne kolorowe liście malowane własnoręcznie różnokolorowymi barwami mieszanych farb.Wykonała również gazetkę "Jesień już" ilustrującą szarugę jesienną pełną kolorowych liści, borowików, muchomorów i zwierząt z dedykacją wiersza pt."Deszcz".
Akcja Narodowego Czytania książki "Quo vadis"

Rok 2016 został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza. W związku z tym w całej Polsce w dniu 3.09.2016r. odbyła się Akcja Narodowego Czytania książki „Quo vadis”.
 W Białej Podlaskiej również odbyło się takie przedsięwzięcie. Z naszej szkoły chętni uczniowie pod opieką
pani Marii Łukaszuk słuchali głośnego czytania „Quo vadis” przygotowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska pana Dariusza Stefaniuka. Uczniowie mieli okazję wysłuchania wystąpienia Dyrektor Zespołu Szkół pani Katarzyny Sierpotowskiej.Każdy uczestnik otrzymał niezwykłą pamiątkę – pieczątkę narodowego czytania na własnym egzemplarzu książki.
Kontynuacją tej akcji było przygotowanie głośnego czytania „Quo vadis” przez uczniów z klas VIb, VIc i VId pod kierunkiem pani Beaty Chudek i p. Marii Łukaszuk. Prezentacja ta odbyła się w czytelni biblioteki szkolnej w dniu 30.09.2016r.
Lektorzy przebrani w piękne oryginalne stroje ciekawie zaprezentowali wybrane fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza. Na spotkanie zaproszeni zostali uczniowie z klas VI-tych z nauczycielami języka polskiego.
Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali przygotowanych prezentacji oraz zwiedzili wystawę książek Henryka Sienkiewicza przygotowaną przez p. Marię Łukaszuk w biblioteceoraz zostali zachęceni do czytania innych dzieł tego pisarza.
Wystrój biblioteki szkolnej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2016/2017
p. Marzenna Wachowiec przygotowała gazetkę w czytelni biblioteki szkolnej pt. "Witajcie !" a p. Maria Łukaszuk wykonała gazetkę na korytarzu informującą o Akcji Narodowego Czytania w dniu 3.09.2016 roku.
Pracę rozpoczęłyśmy: Maria Łukaszuk i Marzenna Wachowiec już 16 sierpnia 2016 roku, kiedy to do biblioteki szkolnej przyjechało w sumie około 70 paczek podręczników i materiałów ćwiczeniowych do klasy I, II, III, IV i V.
Należało je: rozpakować, posegregować, policzyć, opieczętować nakleić kody kreskowe, sklasyfikować, wprowadzić do pamięci komputera, nadać numer inwentarzowy i ułożyć w porządku na półce dla poszczególnych klas.
Już 29,30,31 sierpnia wychowawcy klas I-III odebrali podręczniki i materiały ćwiczeniowe do swoich klas. Nauczyciele uczący w klasach I-III również otrzymali materiały metodyczne do nauczania.
2 i 3 września zaopatrzyliśmy w podręczniki uczniów klas czwartych. Nauczyciele uczący w tych klasach też wypożyczyli podręczniki i ćwiczenia do nauczania.
Do dnia 7 września wszyscy uczniowie klas piątych zostali zaopatrzeni w podręczniki i ćwiczenia. Każdy uczeń klasy 4 i 5 otrzymał 11 podręczników i 6 ćwiczeń. Uczniów w kasach IV jest 149, w klasach V jest 129.  W sumie dla uczniów wypożyczonych zostało 3058 podręczników i 1668 ćwiczeń.
W klasach 1-3 dla 446 uczniów wypożyczyłyśmy 1737 podręczników i tyle samo ćwiczeń. Klasy 1-3 zmieniają  podręczniki średnio co 2,5 miesięca.
Rok Szkolny 2016/2017
Nagrody książkowe na koniec roku szkolnego
Zakupem, dokumentacją i rozdaniem wychowawcom nagród książkowych na koniec roku szkolnego 2015/2016 zajmowała się p. Maria Łukaszuk. Za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce około...... uczniów otrzymało nagrody w klasch IV-VI. Uczniowie klas I-III zostali nagrodzeni za zajęcie czołowych miejsc w różnych konkursach. W sumie rozdano około ...... nagród książkowych.
Dzień Patrona Szkoły
Dnia 8 czerwca w naszej szkole ochodzone jest corocznie Święto Szkoły. W tym roku świętowaliśmy szczególnie uroczyście, ponieważ zmieniony był sztandar i nadano imię Świętej Jadwigi Królowej. Biblioteka szkolna włączyła się w tą uroczystość. Pani Marzenna Wachowiec przygotowała gazetkę: "Święta Jadwiga Królowa". Wystawkę kronik szkolnych i publikacji książkowych w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych poświęconych Świętej Jadwidze Królowej przygotowała p. Maria Łukaszuk.
Konkurs czytelniczy „Czy uważnie przeczytałeś lektury?”
Dnia 31 maja 2016 roku w stołówce szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla chętnych uczniów z klas IV-VI „Czy uważnie przeczytałeś lektury? zorganizowany przez p. Marię Łukaszuk.
Celem konkursu było sprawdzenie znajomości treści wybranych lektur szkolnych: „Pinokio” - kl. IV,
„Chłopcy z Placu Broni” - kl.V,
„Ania z Zielonego Wzgórza”- kl. VI

Do konkursu przystąpiło:
19 uczniów z klas czwartych, 21 uczniów z klas piątych i 10 uczniów z klas szóstych.
Test zawierał szczegółowe pytania otwarte i zamknięte dotyczące bardzo dobrej znajomości treści lektur.
                           WYNIKI KONKURSU
                  „Czy uważnie przeczytałeś lektury?”

KLASY IV - „PINOKIO”
I – Charłampowicz Aleksandra – IV D
I – Sobolewski Jakub – IV B
II – Rabczuk Weronika – IV A
II – Prokopiuk Julia– IV B
III – Plażuk Klaudia – IV A

KLASY V„ Chłopcy z Placu Broni”
I - Korniluk Mateusz - V B
II - Hodun Filip – V A
II - Kowieski Rafał – V E

KLASY VI „Ania z Zielonego Wzgórza”
I – Gromadzka Klaudia – VI D
I – Kozik Julia – VI C
I – Romanowicz Amelia – VI D
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na koniec roku szkolnego.
Dzień Matki
Wszystkim Mamom z okazji ich święta p. Maria Łukaszuk przygotowała w bibliotece szkolnej gazetkę przypominając dzieciom, aby pamiętały w tym dniu o najbliższej sercu osobie jaką jest MAMA.
Podsumowanie Akcji Głośne czytanie książek
Tom Justyniarski gościł w naszej szkole
W dniu 9 maja 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim autorem książek dla dzieci. W spotkaniu wzięły udział chętne klasy I-IV wraz z wychowawcami i nauczycielami. Na spotkaniu autor zaprezentował swoją biografię oraz przedstawił genezę napisania swoich książek: "Psie troski" oraz "Mój przyjaciel bocian".Autor zaprezentował te książki w bardzo przystępny i zrozumiały sposób dzieciom i tym zachęcił wszystkich uczestników spotkania do kupowania swoich książek jak i do ich przeczytania. Dodatkową atrakcją tego spotkania był malutki piesek z którym autor przybył na spotkanie. Pod koniec spotkania wszyscy mieli sznsę zakupu książek z dedykacją oraz otrzymania autografu. Księgozbiór szkolnej biblioteki wzbogacił się również o 13 pozycji tych książek z dedykacją autora. Spotkanie zorganizowała p. Maria Łukaszuk we współpracy z dyrekcją i pracownikami Biblioteki Pedagogicznej.
SPOTKANIE  AUTORSKIE

W dniu 9 maja 2016 roku (poniedziałek) o godz. 12.00 w naszej szkole odbędzie się spotkanie z TOMEM  JUSTYNIARSKIM .
Tom Justynarski - pisarz, obrońca zwierząt, rzecznik Towarzystwa Obrony Zwierząt w RP, podróżnik, zwiedził ponad 70 krajów świata, miłośnik zwierząt i dzieci a przede wszystkim "kochający tata". Autor najnowszej lektury szkolnej pt. "Psie troski", która zajęła I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz autor książki
"Mój przyjaciel bocian".
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.Cena jednej książki z audiobookiem - 20 zł.
        Zapraszam chętnych uczniów, nauczycieli,rodziców i wszystkich zainteresowanych na to niezwykłe spotkanie.
                                           
Maria Łukaszuk-nauczyciel bibliotekarz
Podczas spotkania autorskiego odbędzie się losowanie KART  GŁOŚNEGO CZYTANIA. 
AKCJA
GŁOŚNEGO  CZYTANIA  KSIĄŻEK


W dniu 12 kwietnia 2016 roku w naszej szkole zaczęła się AKCJA  GŁOŚNEGO  CZYTANIA KSIĄŻEK przez zaproszonych GOŚCI, DYREKCJĘ,  NAUCZYCIELI,  RODZICÓW  I  UCZNIÓW zorganizowana przez p. Marię Łukaszuk. Głośno czytali Goście: p. Krystyna Orluk - pracownik Biblioteki Pedagogicznej i rodzic uczennicy naszej szkoły, p. Norbert Wachowiec - pracownik Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej, p.wicedyrektor Bernardeta Mikołajczak, nauczyciele: p. Mirosława Konkol, p.Grażyna Chwesiuk, p. Barbara Wojarnik, p. Edyta Panasiuk, rodzice: p. Monika Raczyńska, p. Izabela Burda-Markiewicz - autorka książki dla dzieci "Poziomkowy świat" oraz uczniów reprezentowała uczennica: Iman Kadyrowa. Wszyscy czytając starali się rozbudzić w dzieciach zainteresowania czytelnicze i zachęcić uczniów naszej szkoły do częstego sięgania po książkę i obcowania z nią. Uczennice z klasy V c przedstawiły uczestnikom akcji jak ważne jest głośne czytanie książek przekonując i zachęcając do udziału w tym przedsięwzięciu. Na koniec tego spotkania rodzice zostali zaproszeni do klas w celu dalszego głośnego czytania w następnych dniach. Wychowawcy rozdali wychowankom "KARTY  GŁOŚNEGO  CZYTANIA" do domu. Obecnie do końca kwietnia trwa głośne czytanie w domach. Uczniowie głośno czytają rodzicom codziennie 20-30 minut dziennie. Akcja będzie podsumowana i nagrodzona w miesiącu maju.
Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki naszej szkoły na stałe weszła do kalendarza szkolnych wydarzeń.
W dniach 6 i 7 kwietnia uczniowie klasy Ia, Ib, Ic, Id, Ie, If, Ig, Ih i Ii przyjęci zostali do grona czytelników. Część artystyczną przygotowały uczennice z klasy IIIc i IVc pod kierunkiem pani Marzenny Wachowiec. Podczas uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć panią wicedyrektor Bernardetę Mikołajczak i wychowawców klas pierwszych. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomiki i zakładki do książek. Gratulujemy oraz życzymy wspaniałych przygód w krainie bajek i baśni.
PROMOCJA KSIĄŻEK
z programu
"KSIĄŻKI  NASZYCH  MARZEŃ"
Podczas zebrań z rodzicami uczniowie z Samorządu Uczniowskiego prezentowali książki zakupione z porgramu "Książki naszych marzeń" UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM. Pani Maria Łukaszuk przygotowała prezentację multimedialną na temat: "WPŁYW  CZYTANIA  KSIĄŻEK  NA  NAJMŁODSZYCH  CZYTELNIKÓW".

Pedagogizacja rodziców "Dlaczego trzeba czytać dzieciom?"

 

W dniach 16-17 marca w naszej szkole odbywały się zebrania z rodzicami. W trakcie zebrań wychowawcy zapoznali rodziców  w poszczególnych klasach jak bardzo ważne jest codzienne czytanie własnym dzieciom we wczesnym wieku szkolnym. Pedagogizację rodziców "Dlaczego trzeba czytać dzieciom?" przygotowała i rozdała wszystkim wychowawcom p. Maria Łukaszuk.

Akcja głośnego czytania dzieciom zostanie wznowiona w naszej szkole w dniu 12 kwietnia 2016 roku, kiedy to głośno w szkole będą czytali: dyrekcja, goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Następnie czytanie przeniesie się do domów, gdzie dzieci będą czytały swoim rodzicom do końca kwietnia 2016 roku rejestrując swoje czytanie na odpowiednio przygotowanych "Kartach głośnego czytania".

WIELKANOC w bibliotece szkolnej
Symbole Świąt Wielkiej Nocy zaprezentowała na wystawce w bibliotece szkolnej p. Maria Łukaszuk.

Dzień otwarty w bibliotece szkolnej

 

W dniu 9 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty Szkoły.Do szkoły przybyli uczniowie ze swoimi rodzicami by zapoznać się z ofertą szkoły, jej wyglądem, dyrekcją, nauczycielami i innymi pracownikami szkoły. Rodzice wraz z dziećmi mieli okazję zobaczyć występ chóru szkolnego, obejrzeć prezentację multimedialną "Dziewiątka wita" oraz zwiedzić całą szkołę. Odwiedzili także bibliotekę szkolną, gdzie czekały na dzieci przygotowane przez panie pracujące w bibliotece wystawki z nowościami książkowymi. Przyszli uczniowie chętnie interesowali się pięknymi książkami zakupionymi z programu "Książki naszych marzeń".Fascynowali się też komputerami, filmami-bajkami wyświetlanymi na dużym ekranie oraz przygotowanymi kolorowankami. Chętni przyszli uczniowie mogli wziąć ze sobą najpiękniejsze malowanki. Mamy nadzieję, że we wrześniu wrócą do naszej szkoły.

Dzień Kobiet

 

Wszystkim Kobietom w naszej szkole dedykujemy wiersz pt."Życzenia" Zbigniewa Jeżyny. Gazetkę z okazji Dnia Kobiet wykonała p. Marzenna Wachowiec. 

Głośne czytanie w bibliotece szkolnej

Od stycznia 2016 roku w każdy poniedziałek i środę w godzinach 8.00-8.45 w bibliotece szkolnej pod kierunkiem p. Marii Łukaszuk organizowane jest głośne czytanie książek zakupionych z programu "Książki naszych marzeń".Chętni uczniowie przychodzą do biblioteki, aby wspólnie poznawać losy bohaterów i uczyć się na ich doświadczeniach, odróżniać dobro od zła, wyciągać wnioski dla siebie oraz doskonalić własną technikę czytania.Akcja głośnego czytania rozszerzona będzie w miesiącu kwietniu, gdzie do głośnego czytania zaprosimy dyrekcję, nauczycieli, rodziców i uczniów klas starszych. Następnie czytanie przeniesie się do domów, gdzie dzieci poczytają głośno swoim rodzicom. Zachęcam wszystkich do włączenia się do akcji.
Biblioteka szkolna w czasie ferii czynna w dniach:

15.02.2016 (poniedziałek) - 14.00-19.00 16.02.2016 (wtorek) - 12.00-18.00
17.02.2016 (środa) - 14.00-18.00
18.02.2016 (czwartek) - 11.00-14.00
19.02.2016 (piątek) - 13.00-18.00
Kiermasz książek z Wydawnictw: Zielona Sowa i SBM

Od dnia 25.01.2016 r. do 05.02.2016 r. w czytelni biblioteki szkolnej  p. Maria  Łukaszuk i p. Marzenna Wachowiec przygotowały kiermasz książek w ramach współpracy z wyżej wymienionymi wydawnictwami.W ofercie znalazło się ponad 80 książek o różnorodnej ciekawej tematyce. Zapraszamy wszystkich: dzieci ,młodzież, rodziców, nauczycieli, pracowników i społeczność lokalną do odwiedzenia kiermaszu i zakupowania książek.
Uroki zimy

Zima zagościła nie tylko za oknem, również w naszej bibliotece. Gazetkę o tematyce zimowej wykonała p. M. Wachowiec.
Zebranie łączników z biblioteką szkolną

W każdym miesiącu odbywają się zebrania łączników z biblioteką szkolną, które od wielu lat prowadzi p. Maria Łukaszuk.Mają one na celu przekazywanie informacji o stanie czytelnictwa za każdy miesiąc oraz o nowościach zakupowanych lub pozyskiwanych do biblioteki szkolnej.Łącznicy dowiadują się, ile książek przeczytała dana klasa w ciągu miesiąca i które miejsce zajęła klasa w szkole. Informacje te przekazują wychowawcy i uczniom na godzinie wychowawczej. Dbają o czytelnictwo i przypominają o czytaniu książek uczniom stroniącym od czytania.Tym razem zachęcali do zapoznania się z ofertą nowo zakupionych książek z programu "Książki naszych marzeń" oraz mobilizowali i zachęcali do wypożyczania i czytania tych nowości.
Program "KSIĄŻKI  NASZYCH  MARZEŃ"

Od 4 stycznia 2016 roku w bibliotece szkolnej prezentowana jest wystawa książek zakupionych z programu "Książki naszych marzeń".Ponad 150 tytułów bardzo ciekawych książek współczesnych autorów refundowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zostało wybranych przez uczniów, nauczycieli i rodziców i znalazło się na stanie biblioteki szkolnej.
Zapraszamy wszystkich czytelników do zapoznania się z nowościami, do wypożycznia i czytania tych książek.

Zobacz kanon: "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"

2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

W związku z tym, że Nowy 2016 rok został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza p. Maria Łukaszuk wykonała napis i przygotowała wystawkę książek tego pisarza w bibliotece szkolnej.
Wesołych Świąt !

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wiersze pod choinkę wybrała i wykonała gazetkę p. M. Wachowiec.
W dniu 11 grudnia w związku z dniami zespołu humanistycznego, oddział przedszkolny w naszej szkole odwiedziły uczennice z kl. IV c przebrane za bohaterów książek. Przygotowały one pod kierunkiem p. M. Wachowiec zagadki i zabawy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały starszej koleżanki, która przeczytała baśń pt. "Królowa Śniegu". Pięknie rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania dotyczące baśni. Spotkanie to przyniosło wszystkim dużo radości. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki z postaciami bajek i baśni.
Spotkanie autorskie z p. Jackiem Danilukiem

W dniu 9 grudnia 2015 roku w naszej szkole w ramach dni Zespołu Humanistycznego na zaproszenie p. Marii Łukaszuk odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci p. Jackiem Danilukiem.
Uczniowie z klas 0-3 mieli okazję spotkać się i posłuchać kształcących treści pięknie wydanych książek Jego autorstwa oraz wyciągnąć wnioski dla siebie. Była też możliwość zadawnia pytań autorowi oraz zakupienia najpiękniejszych książek ze specjalną dedykacją pisarza.
Na pamiątkę tego miłego spotkania p. Jacek Daniluk przekazał w darze do biblioteki szkolnej Swoje nowości ze specjalnym wpisem:
1."Rymowanki wujka Jacka" cz. 3
2."Rymowanki wujka Jacka" cz. 4
3."Na podwórku" Między nami zwierzakami

Uczniowie, rodzice, nauczyciele i inni zainteresowani twórczością p. Jacka Daniluka mogą nabyć w bibliotece szkolnej książki Jego autorstwa.
                                                                                                      Zapraszamy !
Wychowawcy klas pierwszych pobierają podręczniki z biblioteki szkolnej

Podobnie jak klasy drugie pierwszaki na okres kalendarzowej zimy wypożyczły podręcznik: "Nasz elementarz" cz. 2 oraz materiały ćwiczeniowe do tych podręczników. Opracowaniem, wprowadzeniem do pamięci komputera w programie MOL OPTIVUM oraz wypożyczeniem i dokumentacją zajmowała się p. Maria Łukaszuk.
Kiermasz książek z Tuliszkowa w bibliotece szkolnej

Świąteczną ofertę książek z Taniej księgarni z Tuliszkowa zamówiła do biblioteki szkolnej p. Maria Łukaszuk w ramach współpracy z tą księgarnią.
Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję zakupić na zorganizowanym kiermaszu książki pod choinkę. Kiermasz trwał przez okres 2 tygodni do 20 grudnia 2015r.. Przed przerwą świąteczną uczestnicy kiermaszu odebrali zamówione książki a biblioteka szkolna w ramach pozyskanego rabatu pozyskała następujce pozycje książkowe:
1. "Baloniku mój malutki"
2. "Podróże Guliwera"
3. "Piękna i Bestia"
4. "Polska. Służby mundurowe"
5. "W wigilijny wieczór"
6. "Magiczne słowa -przepraszam"
7. "Magiczne słowa - dziękuję"
8. "Powiedz mi dlacego... nie mogę oglądać telewizji?"
9. "Powiedz mi dlaczego...nie mogę gryźć koleżanek?"

Dziękujemy za zainteresowanie się kiermaszem i zakupienie książek.
Skontrum w bibliotece szkolnej

W dniach 12.11-07.12.2015r. zarządzeniem Dyrektora szkoły
p. mgr Katarzyny Sierpotowskiej odbyło się skontrum w bibliotece szkolnej. Komisja w składzie: przewodnicząca p. Marzena Chmiel oraz członkowie: p. Chilkiewicz A. ,p. Chwiejczak St. ,p. Dacewicz M.,
p. Samoszuk I., p. Szalecka A. przy obecnych przy skontrum paniach odpowiedzialnych za bibliotekę: p. Marii Łukaszuk i p. Marzenny Wachowiec dokonały spisu z natury zbiorów bibliotecznych. Była to bardzo mrówcza, odpowiedzialna i rzetelna praca wszystkich członków komisji.
Wychowawcy klas drugich pobierają podręczniki z biblioteki szkolnej

Na okres kalendarzowej zimy dzieciom z klas drugich wypożyczone zostały podręczniki: "Nasza szkoła" cz. 2 i "Nasza szkoła" Matematyka cz. 2 oraz materiały ćwiczeniowe do tych podręczników. Wprowadzeniem do pamięci komputera w programie MOL OPTIVUM zajmowała się p. Maria Łukaszuk przy współpracy z p. Marzenną Wachowiec.
Prace w bibliotece przy rozpakowywaniu podręczników

Od ubiegłego roku szkolnego czyli 2014/2015 średnio co miesiąc dostarczane są do biblioteki szkolnej podręczniki, materiały ćwiczeniowe oraz metodyczne dla nauczycieli do klas I i II.
W bibliotece są one rozpakowywane, przeliczane, pieczętowane, klasyfikowane, wprowadzane do pamięci komputera w programie MOL OPTIVUM oraz kodowane. Wówczas po takiej procedurze stają się własnością biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej i są wypożyczane uczniom i nauczycielom na pewien okres użytkowania. Rodzice kwitują otrzymanie materiałów ćwiczeniowych bezzwrotnych oraz użytkowanie podręczników i są za nie odpowiedzialni. Za zniszczone podręczniki rodzice zobowiązani są "Regulaminem użytkowania podręczników MEN" do wpłacenia należnej wartości podręcznika. Prosimy uczniów o poszanowanie podręczników !
Święto Odzyskania Niepodległości
Pamiętamy !  Z okazjii 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę gazetkę wykonała p. Marzenna Wachowiec
1 listopada - Wszystkich Świętych

1 listopada to dzień zadumy i refleksji związany ze wspominaniem naszych bliskich zmarłych. Święta te zaakcentowała w bibliotece szkolnej p. Maria Łukaszuk wykonaniem gazetki „Wszystko co ziemskie przemija, co boskie trwa wiecznie... oraz wystawki książek.
Zaproszenie do czytania

Gazetkę zachęcającą do przeczytania ciekawych książek przygotowała  p. Maria Łukaszuk w gablocie na korytarzu przy bibliotece szkolnej. Warto przeczytać: "Anię z Zielonego Wzgórza", "Pollyanna", "Karolcia", "Szewczyk Dratewka" czy "Nie płacz, Koziołku" to ciekawe pozycje książkowe, które każdy uczeń w szkole w czasie swojej edukacji powinien przeczytać. Motywacją i zaproszeniem do czytania jest wywieszona lista najlepszych czytelników w miesiącu wrześniu.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej w bibliotece szkolnej
Za trud, wiedzę, cierpliwość- laurki swoim wychowawcom w Dniu Nauczyciela wykonali uczniowie z klas I-VI, które na gazetce ściennej w czytelni umieściła p. Marzenna Wachowiec.
Klasy drugie otrzymują "Nasza Szkoła" cz. 1 oraz "Nasza Szkoła" Matematyka cz. 1 i podręcznik do języka angielskiego

Również w dniu 1 września klasy drugie otrzymały podręczniki refundowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Opracowaniem, wprowadzeniem do systemu biblioteczego i wypożyczeniem uczniom i wychowawcom klas drugich zajmowała się biblioteka szkolna. Rodzice i uczniowie zostali zapoznani z regulaminem użytkowania podręczników i materiałów ćwiczeniowych.
Klasy pierwsze otrzymują „Nasz Elementarz”cz.1
W dniu 1 września 2015 roku w naszej szkole 9 klas pierwszych otrzymało podręcznik „Nasz Elementarz” cz. 1 refundowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz podręcznik do języka angielskiego. 202 uczniom klas pierwszych zostały wypożyczone z biblioteki szkolnej Elementarze cz. 1 oraz przekazany materiał ćwiczeniowy do tych podręczników. Rodzice i uczniowie zostali zapoznani z regulaminem użytkowania podręczników. Wychowawcom tych klas zostały wypożyczone z biblioteki szkolnej komplety materiałów metodycznych do nauczania. Dzieci poznały panie pracujące w bibliotece oraz zachęcone zostały do odwiedzania biblioteki szkolnej ze swoimi rodzicami w celu wypożyczania książek.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w bibliotece szkolnej

Rok szkolny 2015/2016 biblioteka szkolna rozpoczęła przygotowując następujące gazetki tematyczne w czytelni biblioteki szkolnej oraz na korytarzu przed biblioteką: „Żegnajcie wakacje !” oraz „Witajcie w szkole”- p. Maria Łukaszuk.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania